fbpx

Łódź

al. Tadeusza Kościuszki

Wyślij znajomemu


 

Parametry

Cena
20 000 000 PLN
Cena za m2
2 223,70 PLN
Powierzchnia
8 994 m2
Powierzchnia działki
5 080 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Numer oferty
34/6336/OOS

Opis nieruchomości

Zabytkowy kompleks do rewitalizacji pod obiekt wielofunkcyjny w ścisłym centrum Łodzi.

Kompleks składa się z 5 budynków kilkukondygnacyjnych oraz mniejszych zabudowań o przeznaczeniu technicznym i gospodarczym. Na placu przed budynkiem mieści się 57 miejsc parkingowych.

Pod adresem al. Kościuszki 10 główną część nieruchomości stanowią 3 połączone ze sobą budynki biurowe ABC o powierzchni ponad 5 100 m2, wzniesione w 1929 r. Posiadają 4 kondygnacje naziemne i są częściowo podpiwniczone. Do budynków prowadzą 4 oddzielne wejścia – jedno główne od al. Tadeusza Kościuszki, trzy pozostałe z dziedzińca. Budynki posiadają 4 klatki schodowe. Bezpośrednio od al. Tadeusza Kościuszki dodatkowe wejście prowadzi do oddzielnej powierzchni ok 400 m2 znajdującej się na dwóch kondygnacjach – parterze i pierwszym piętrze. Powierzchnia ta może być wykorzystana na cele handlowo-usługowe. Pomieszczenia na każdym piętrze zaaranżowane są w układzie gabinetowym z głównym ciągiem komunikacyjnym po środku. Powierzchnia gabinetów to w większości ok 20-30 m2.

Główna nieruchomość pod adresem al. Kościuszki 12 to budynek H, dawny Gmach Państwowej Akcyjnej Spółki Telefonicznej, zbudowany w latach 1927-1928. Jest to obiekt biurowo-techniczny o powierzchni użytkowej 2 192,99 m2. Posiada on 5 kondygnacji i jest podpiwniczony. Na drugim piętrze udało się zachować zabytkową część w stylu Art Deco: stolarkę, sufity oraz drzwi. Komunikację wewnątrz obiektu zapewnia nowoczesna winda.

Ponadto na terenie nieruchomości znajdują się mniejsze obiekty:

Budynek F, o powierzchni całkowitej 671,39 m2 wybudowany w roku 1939, 5 kondygnacji naziemnych i jest w całości podpiwniczony. Komunikację zapewnia jedna klatka schodowa, jest tam również strych do adaptacji. Powierzchnie na piętrach wykorzystywane są w większości na cele biurowe, dominują tu powierzchnie typu open space.
3-kondygnacyjny budynek J o całkowitej powierzchni użytkowej 364 m2 o kształcie prostokąta, posiadający 4 wejścia. 2 pomieszczenia na jego terenie zajmuje Zakład Energetyczny.

W skład nieruchomości wchodzą także mniejsze zabudowania:

budynek gospodarczy K, o pow. 46 m2
budynek techniczny D, o pow. 216,82 m2, piętrowy, wolnostojący, niepodpiwniczony, z 5 wejściami
budynek techniczny E, w którym obecnie mieści się stacja trafo
budynek C1, magazynowy o pow. 121,28 m2
budynek G1, o pow. użytkowej 74,25 m2

Reprezentacyjna lokalizacja, a także duża powierzchnia działki oraz budynków sprawiają, iż jest to doskonała nieruchomość pod wielofunkcyjny obiekt. W ramach inwestycji mogą powstać lofty, biura, a na parterach usługi np. oddział banku, restauracje, butik.

Planowana koncepcja rewitalizacji dla budynków obejmuje:
 budowę sześciokondygnacyjnego budynku z przeznaczeniem na funkcję usługową w parterze oraz funkcję mieszkaniową na piętrach,
 przebudowę podpiwniczenia działki na garaż dwupoziomowy dla samochodów osobowych,
 rozbudowę i przebudowę budynków istniejących wewnątrz kwartału przy zachowaniu dostępu do drogi publicznej.
Powierzchnia użytkowa projektowanych budynków wynosi 17.814 m2, 125 miejsc parkingowych podziemnych i 58 naziemnych.

Nieruchomość jest prestiżowo zlokalizowana w ścisłym centrum Łodzi, ok. 150 metrów od najsłynniejszego deptaka w Polsce - ulicy Piotrkowskiej. Jest to doskonały punkt komunikacyjny – zarówno pod względem dojazdu samochodem, jak również komunikacją miejską. Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej – tramwajowej i autobusowej położone są około 200 metrów od nieruchomości. W odległości ok. 1 km znajduje się dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, a w odległości ok. 2 km znajduje się dworzec Łódź Kaliska obsługujący połączenia z głównymi miastami Polski.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego nieruchomość leży na terenie 5.01 MW/U:
1) przeznaczenie podstawowe: tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, tereny zabudowy usługowej;
2) przeznaczenie uzupełniające: parkingi kubaturowe nadziemne i podziemne, sieci i urządzenia infrastruktury technicznej, w terenach: 5.01 MW/U - podziemna infrastruktura kolejowa - linia kolejowa w tunelu.
Jednocześnie wskazuje się zabytki wpisane do gminnej ewidencji zabytków oraz wprowadza się szczególny zakres zmian w tych zabytkach:
E 55 - al. Tadeusza Kościuszki 12, kamienica frontowa i oficyna przyległa,
E 56 - al. Tadeusza Kościuszki 10, budynki kompleksu fabrycznego F. Lorenza - dopuszczenie nadbudowy budynku w pierzei al. Tadeusza Kościuszki zlokalizowanego przy zabytku E55 o dwie kondygnacje, nie więcej niż 8,0 m,
- dopuszczenie nadbudowy pozostałych budynków zabytkowych w kompleksie fabrycznym o jedną kondygnację, nie więcej niż 4,0 m,
- dopuszczenie zmiany geometrii dachu
Dopuszczalna wysokość nowej zabudowy wewnątrz kwartału – 25 m.

Warunkiem sprzedaży nieruchomości jest ustanowienie Ograniczonego Prawa Rzeczowego dla infrastruktury teletechnicznej dotyczącej powierzchni - 901,95 m2 w budynkach na zasadzie użytkowania.

Kontakt

Ewa Hetmańczyk

Ewa Hetmańczyk

Telefon:
881207199
E-mail:
ewa.hetmanczyk@revida.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Revida dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest Revida z siedzibą w Warszawa (03-801) przy Zamoyskiego 45A lok. 9. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).