fbpx

Piotrków Trybunalski

ul. Henryka Sienkiewicza

Wyślij znajomemu


 

Parametry

Cena
8 400 000 PLN
Cena za m2
1 782,30 PLN
Powierzchnia
4 713 m2
Powierzchnia działki
3 451 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Numer oferty
35/6336/OOS

Opis nieruchomości

Kompleks 3 budynków biurowych w centrum Piotrkowa Trybunalskiego.

W skład nieruchomości wchodzą 3 budynki biurowe o łącznej powierzchni 4 600 m2. Ponadto na terenie garaż oraz stalowa wiata.

Główny z budynków, najlepiej wyeksponowany względem okolicy, położony jest w 1 linii zabudowy z wjazdem bezpośrednio od ul. Sienkiewicza. Jest to obiekt 3-kondygnacyjny w całości podpiwniczony o powierzchni ponad 2 100 m2. Posiada 3 wejścia, w tym jedno główne od strony ul. Sienkiewicza, pozostałe dwa od dziedzińca. W środku komunikację zapewnia jedna klatka schodowa. Pomieszczenia na każdym piętrze zaaranżowane są w układzie gabinetowym z głównym ciągiem komunikacyjnym po środku. Powierzchnia gabinetów to w większości ok. 20-30 m2. W 2016 roku cały budynek odświeżono oraz zmodernizowano i przearanżowano powierzchnię na parterze poprzez dostawienie ścianek działowych. Aktualnie parter jest wynajmowany na cele biurowe.

Drugi budynek to obiekt trzykondygnacyjny, w całości podpiwniczony o powierzchni ponad 1 600 m2. W całej nieruchomości dominuje układ gabinetowy oraz duże przestrzenie po byłych salach wykładowych wykorzystywane obecnie na open space. Parter aktualnie wynajmowany jest na cele biurowe. Do obiektu prowadzą 2 wejścia od dziedzińca, a komunikację w środku zapewnia jedna klatka schodowa.

Trzeci z budynków kompleksu ma 2 kondygnacje i jest w całości podpiwniczony. Do środka prowadzi jedno wejście od strony dziedzińca. W środku dominuje układ gabinetowy.

Na dziedzińcu znajduje się utwardzony plac zagospodarowany na parking naziemny – ok. 20 miejsc postojowych.

W skład nieruchomości wchodzą budynki:

biurowy o pow. użytkowej 2158,60 m2
biurowy o pow. użytkowej 1600,10 m2
biurowy o pow. użytkowej 845,10 m2
garaż o pow. użytkowej 28,90 m2
wiata stalowa o pow. użytkowej 80 m2
Łączna powierzchnia budynków wynosi 4713 m2.

Kompleks budynków położony jest w centrum miasta, w niedalekim sąsiedztwie dworca kolejowego oraz autobusowego – 400 m i Rynku – ok. 500 m. Nieruchomość zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Słowackiego. Na ulicy Słowackiego mieszczą się zabytkowe kamienice z usługami zlokalizowanymi na parterze. Po przeciwnej stronie ul. Słowackiego – park miejski z amfiteatrem. Główne arterie miasta znajdują się w zasięgu pieszym: aleja Kopernika, ul. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej, ul. Wojska Polskiego. W sąsiedztwie ponadto zlokalizowane placówki oświaty, obiekty administracji publicznej.

Głównym atutem nieruchomości jest doskonała lokalizacja – bliskość Rynku i dworca kolejowego oraz autobusowego. Usytuowanie pośród gęstej zabudowy, w sąsiedztwie budynków mieszkalnych wielorodzinnych i usługowych. Istnieje możliwość nadbudowy budynku biurowego (o pow. użytkowej 845,10 m2) o jedną kondygnację i poddasze użytkowe, co mogłoby zwiększyć pow. PUU o około 350 m2. Nieruchomość można zaadaptować na cele edukacyjne, placówkę banku lub hotel. Dostępne duże powierzchnie można też przekształcić na cele mieszkalne.

Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Piotrkowa Trybunalskiego nieruchomość znajduje się w terenie oznaczonym symbolem MŚ: tereny zabudowy wielofunkcyjnej śródmiejskiej (mieszanej, mieszkaniowo-usługowej). Studium nakazuje zachowanie co najmniej 10 % powierzchni biologicznie czynnej oraz ustala maksymalną wysokość zabudowy na 15 m. Ponadto nieruchomość znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej.

Warunkiem sprzedaży jest ustanowienie bezterminowo Ograniczonych Praw Rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości:
- prawo dostępu do elementów czynnej infrastruktury teletechnicznej znajdującej się w budynku - łączna powierzchnia 772,80 m2 oraz na elewacji i dachu
- w gruncie na zasadzie służebności przesyłu – 480,6 m2
Istnieje możliwość wypracowania wspólnie z inwestorem projektu optymalizacji powierzchni zajmowanej przez infrastrukturę telekomunikacyjną. W ramach rozwiązania urządzenia (wszystkie lub część) mogą zostać przeniesione na dedykowaną powierzchnię.

Kontakt

Ewa Hetmańczyk

Ewa Hetmańczyk

Telefon:
881207199
E-mail:
ewa.hetmanczyk@revida.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Revida dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest Revida z siedzibą w Warszawa (03-801) przy Zamoyskiego 45A lok. 9. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).